MARKALAR

PHILIPS Entertainment Lighting

Dünya çapında tiyatro aydınlatması ve kontrolu alanında en uzun hizmet veren Strand Lighting ve Selecon firmalarını 2009 senesinde satınalan Philips  Entertainment Group, güçlü kurumsal ivmesi ile bu iki markanın ürünlerini tekrar endüstrinin öncüsü olarak belirledi. 

En ileri teknoloji ile tasarlanan yeni Selecon LED sahne projektörleri, SHOWLINE serisi Harmonize Renk Kalibrasyonlu LED ışıklar, ve Strand Lighting geleneğinin en son takipçisi NEO ışık masaları, tiyatro ve sahne uygulamaları için üstün Nefan teknik ve uygulama desteği ile sunuluyor.

Strand Lighting tiyatro, televizyon, film, temalandırılmış ortamlar ve çok yönlü mimari uygulamalar için çalışan ışık tasarımcılarının yaratıcı ihtiyaçlarını karşılamak üzere dünyanın en kapsamlı aydınlatma, karartma ekipmanı, kontrol sistem ve yazılımlarını sunmaktadır.

Strand Electric Şirketi, Londra’nın tiyatro bölgesinde hizmet vermek üzere 1914 yılında faaliyete başlamıştır. 1926’da ise Century Lighting New York, Broadway’de hizmet vermek üzere açılmıştır. Bugün, iki firmanın ortaklığı olan Strand Lighting sahne, televizyon, sinema ve mimari aydınlatma ve hizmetler alanında dünyanın lideri olmayı sürdürmektedir. Strand Lighting 2008’de Philips’in bünyesine girmiştir.

Hollanda Royal Philips;  Sağlık Hizmeti, Müşteri Yaşam Tarzı ve Aydınlatma alanlarında önemli yeniliklere imza atmak suretiyle insanların yaşam şartlarını geliştirmeye odaklanan çok yönlü bir sağlık firmasıdır. Hollanda merkezli Philips, yaklaşık 118.000 çalışanıyla 100’den fazla ülkede satış ve hizmet faaliyeti göstermektedir. Şirket; erkek traş ve bakımı, ev eğlencesi / portatif eğlence araçları ve ağız sağlığı bakımının yanısıra kalp, akut ve ev sağlığı, enerji tasarruflu aydınlatma çözümleri ve yeni aydınlatma uygulamaları alanında bir liderdir. Philips hakkında veya şirketin ürün ve hizmetleriyle ilgili daha fazla bilgi için, Philips web sayfasını ziyaret edin: www.philips.com

Selecon, Showline ve Vari-lite ile birlikte Strand Lighting, Philips Entertainment Grubu’nun bir parçasıdır.

Bugün Strand Lighting

Geniş yelpazedeki faaliyetleriyle özgünlüğünü koruyan Strand Lighting bugün Dallas, Texas’taki merkezinden tüm dünyaya hizmet vermektedir. Avrupa’da ve Amerika genelindeki müşterilerimize servis sağlamak üzere bu bölgelerde satış ekiplerimiz bulunmaktadır. Strand Lighting’in Hong Kong’daki ofisi Asya ve Pasifik bölgesine destek sunmaktadır. Her bir satış ekibimiz, eğlence aydınlatma sektöründe üst düzey bir ürün dağıtım ve hizmet servisi sağlamak üzere yerel distribütör ağları ile sürekli temas halinde çalışmaktadır.
Philips Entertainment Group Europe


Rondweg Zuid 85
Winterswijk 7102 JD Netherlands
Tel : +31 543 54 25 13
www.strandlighting.com
www.seleconlight.comStrand Century


Strand Lighting’in uzun ve meşhur tarihi hakkında daha fazla bilgi için ‘Strand Lighting Century Flipbook’u görüntülemek üzere buraya veya yukardaki logoya tıklayın. 24 sayfalık tarih ve fotoğraflar, Strand Lighting’in aydınlatma ve aydınlatma kontrol çözümleri sunduğu 100 yılını kutluyor.


Strand Lighting

This collection of documents, photographs and journals aims to provide a full history of the work of the former Strand Electric / Rank Strand / Strand Lighting, which is now part of Philips Lighting group.

Please let us know if you have additional information or materials to add to the archive. More material is being located and added to the collection weekly. 

----------

Burada, halen Philips Lighting bünyesinde tiyatro dünyasına hizmet veren, Strand Electric / Rank Strand / Strand Lighting kuruluşlarının tarihsel belgelerine , fotograflarına ve kayıtlarına ulaşabilirsiniz 

Bu arşivde yer alabileceğinizi düşündüğünüz belgelerinizi , bize iletebilirsiniz